01.10.201911:48:42

Київ увійшов до списку найпрозоріших європейських столиць

Київ у списку шести найпрозоріших європейських столиць із 26 міст. Такі висновки пілотного дослідження міжнародної організації «Transparency International».

За даними дослідження, Київ став лідером завдяки зручній національній системі публічних закупівель ProZorro, публічному реєстру електронних декларацій і повноті інформації  на офіційному порталі Києва.

Як зазначив мер столиці Віталій Кличко,  в Києві втілили проект «Відкритий бюджет», відкрили документообіг КМДА. Також відкритою є інформація про проведення тендерів, аукціонів. Крім того, всі засідання комісій Київради відбуваються з обов’язковою онлайн трансляцією.

«Столична влада робить все для  максимальної відкритості та прозорості своєї роботи» – зазначив мер столиці  Віталій Кличко.

У 2018 році експерти під егідою Тransparency International Slovensko оцінили 26 столиць за 14 індикаторами, серед яких наявність і доступність даних про бюджет міста і закупівлі, діяльність міського голови і депутатів, доступ до публічної інформації тощо. Найпрозорішими європейськими містами названо Вільнюс, Київ, Мадрид, Прагу, Приштина і Таллінн. Останні у переліку – Афіни, Белград, Єреван, Сараєво, Стокгольм і Кишинів.

Transparency International Ukraine – акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки і впровадження змін задля зниження рівня корупції. ТІ Україна розробила та впроваджує Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України: щороку аналізуючи міста за 91 індикатором у 13 сферах.

 

%d блогерам подобається це: