01.10.201912:46:38

На Чорнобилі перероблятимуть рідкі радіоактивні відходи

На промисловому майданчику ДСП«Чорнобильська АЕС» відкрився завод з переробки рідких радіоактивних відходів. Лише за перший  тиждень експлуатації заводу, переробили вже 2755 кг відходів.

Про це повідомляє прес-служба Державного  агентства України з управління зоною відчуження

За словами фахівців ДСП «ЧАЕС», у процесі переробки рідкі відходи проходять декілька стадій. В кінцквому результаті шляхом відходи цементують та роблять твердими відходами. Така форма є більш безпечною для зберігання та захоронення відходів.

«Поступово завод має вийти на переробку 42 упаковок – бочок, ємністю 200 літрів – на добу. За умови безперебійного функціонування заводу впродовж усіх 250 робочих днів, це 10,5 тис. упаковок на рік», – зазначає Голова Держагентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

Зараз 34 упаковки, що утворилися в результаті переробки, знаходяться в залі витримки на проммайданчику Чорнобильської АЕС

Після витримки і проведення радіаційного контролю на відповідність критеріям приймання на захоронення упаковки будуть спрямовані на захоронення в спеціально обладнане приповерхневе сховище твердих радіоактивних відходів.

 

%d блогерам подобається це: