01.10.201912:00:16

На Київщині з’явиться національний природний парк площею більше 30 тисяч гектарів

Національний природний парк з’явиться на території Вишгородського та Іванківського районів Київської області та матиме площу 30402,3 га. Відповідний Указ про  створення парку, який пройшов відповідні погодження і громадські обговорення був   підписаний  міністром екології та природних ресурсів Остапом Семераком.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

За словами очільника відомства, ця територія мала отримати природо заповідний статус ще 2008 року, проте  підготовлений  тоді Указ Президента, не був погоджений  ДП «Дніпровсько-Тетерівським лісомисливським господарством. Відтак територія залишилася парком лише на папері. Ця територія тривалий час була закрита для місцевого населення і відвідувачів.

«Прикро проводити такі паралелі, але саме це обмеження втручання людини, дало можливість зберегти  за 60 кілометрів від столиці,  одну з найбільш диких ділянок природи на Київщині. Нині  це  –  унікальна лісова та водно-болотна фауна. Тут знайшли свій притулок цілий ряд рідкісних птахів та звірів, занесених до Червоної книги. Є тут рослинні угруповання занесених до Зеленої книги  та види оселищ, що охороняються Бернською конвенцією», –  каже Остап Семерак.

За його словами, на території майбутнього парку лишилася розвинена транспортна та господарська мережа. Вона успішно може бути використана на користь туристичної інфраструктури та  облаштування парку. Самою територією угідь прокладено понад 20 км  доріг, які можна використовувати для вело прогулянок.

%d блогерам подобається це: