01.10.201911:32:19

Перший у Східній Європі меморіальний Центр трагедії Голокосту будуватимуть австрійці

У столиці оголосили результати архітектурного конкурсу на кращий проєкт Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр». Журі визначило переможця з понад півтори сотні проєктів, які змагалися у два етапи протягом восьми місяців.

Про це йдеться на сайті Київської міської державної адміністрації

Як повідомив головний архітектор Києва Олександр Свистунов, автором кращого проєкту стала команда архітектурного бюро Querkraft Architekten (Австрія) з ландшафтним архітектором Kieran Fraser Landscape Design (Австрія). Саме вони побудують перший у Києві та Східній Європі меморіальний Центр трагедії Голокосту. Центр буде розташований саме в тому місці, де сталися трагічні події 1941-1943 років. Концепція проекту побудована навколо центру експозиції, архітектурне рішення якої дозволить відвідувачам на собі відчути ту небезпеку і безпросвітність, які оточили жертв Голокосту під час трагічних подій.

Основна експозиція розташована на глибині 20 метрів нижче рівня землі. До неї веде довгий, схожий на розколину вхід, стіни якого в кінці коридору змикаються просто над відвідувачем. Після того, як відвідувач проходить основною експозицією, він повертається у наповнений світлом простір, який є серцем Меморіального Центру. Саме тут розташовані приміщення для діалогу, досліджень і публічних заходів.

%d блогерам подобається це: