01.10.201911:42:10

Розслідування «Nashe Radio USA»: куди йдуть активи збанкрутілих банків та чи причетна до цього міністр фінансів Маркарова

Після низки публікацій у ЗМІ журналісти «Nashe Radio USA» вирішили провести власне розслідування щодо «Актив-банку» та очільниці Мінфіну Оксани Маркарової. Мова йде, зокрема, про період роботи чиновниці на посаді глави «Актив-банку» (який належав братам Клюєвим).  Відомо, що Фонд гарантування вкладів Фізичних осіб (який є борником Мінфіну) позивався проти екс-власників «Актив-банку» ще у 2018 році, однак Солом’янський суд Києва позов повернув.

«Nashe Radio USA» звернулися за офіційними роз’ясненнями до Фонду гарантування вкладів фізосіб та Мінфіну. Зокрема, у ФГВФО намагались дізнатися, на якому етапі перебувають спроби Фонду стягнути борги з низки боржників: – мажоритарного акціонера «Дельта Банку» Миколи Лагуна;  колишніх акціонерів і топ-менеджерів «Імексбанку»;  колишніх акціонерів і топ-менеджеров «Актив-Банку». Загальна сума боргів становить більше 40 мільярдів гривень. Отож, чи позивався Фонд ще раз до екс-власників «Актив-банку» або в установі вирішили «забути» борги? Чи  дійсно (як пишуть у низці інших ЗМІ) Маркарова отримала мільярдні «бонуси» за часи перебування на посадах, а нині намагається зробити усе для того, щоб позови не існували ані на паперах, ані взагалі? На ці та інші питання  намагалися отримати відповідь у Фонді.  Однак, у ФГВ журналістам порадили надіслати офіційний запит на  електронну адресу Управління з питань інформаційної політики.

А телефонного зв’язку із прес-службою Мінфіну представники «Nashe Radio USA» не дочекалися. Ймовірно, прес-службі після низки скандальних публікацій у ЗМІ на спілкування із журналістами не вистачає часу. Інформаційні запити до обох установ надіслані. Про перебіг подій повідомлятимемо.

А поки що, нагадаємо, що Маркарова обіймала посаду глави «Актив-банку» з грудня 2012 до квітня 2013 року.  Зокрема, у ЗМІ опублікована інформація, що з початку роботи в зазначеному банку і до березня 2014 року через свої афілійовані структури (ТОВ «Актив фінанси груп» і інвестфонд «Титаніум Інвест») подружжя Оксани Маркарової і Данила Волинця (екс-голови Наглядової ради “Ощадбанку”) були власниками банку.

Вже у червні 2014 Нацбанк відніс «Актив-Банк» до категорії проблемних і встановив для нього ряд обмежень діяльності. На початку осені, 2 вересня, НБУ відніс «Актив-банк» до неплатоспроможних,  а вже наступного дня Фонд гарантування вкладів ввів до банку тимчасову адміністрацію.

Зараз банк – на стадії ліквідації. За день до віднесення «Актив-банку» до неплатоспроможних з нього були виведені багатомільйонні активи.  Після оголошення про неплатоспроможність зобов’язання перед вкладниками були передані Фонду гарантування вкладів. Весною минулого року  вкладникам «Актив-Банку» в межах гарантійної суми було виплачено 1,3 млрд. грн. (98,9% запланованих виплат).

%d блогерам подобається це: