01.10.201912:06:53

За півроку у Києві на кір захворіло більше 5 тисяч людей

Із загальної кількості майже 3 тисячі – дорослі. За повідомленням директора департаменту хорони здоров’я м. Києва Валентини Гінзбург, це втричі більше за аналогічний період минулого року.

За її даними, від кору цьогоріч померло двоє дорослих, які не були щеплені та не звернулись вчасно по допомогу. Близько 50% хворих потребували госпіталізації через тяжкий перебіг хвороби.

За повідомленням очільниці департаменту, у  2015 році в Києві на кір хворіло 5 осіб. У 2016 – 3. 87 киян захворіло у  2017 – 87. У 2018 було вже 3045 хворих на кір. А за півроку 2019 – понад 5000.  Директор Департаменту зазначила, що ситуація, у якій опинилась столиця та в цілому Україна – результат втрати колективного імунітету.  «Це не просто сумна статистика. Це реальна загроза, протистояти якій можна лише з позицій відповідального ставлення до імунопрофілактики. Сьогодні вже нічого, крім щеплень, не убезпечить Київ від спалахів та епідемій вакцинокерованих інфекційних хвороб», – наголосила Валентина Гінзбург.

Валентина Гінзбург запевнила, що у столиці створено всі умови, щоб у зручний час без черг, абсолютно безкоштовно зробити щеплення. У комунальних медичних закладах у наявності понад 57 тисяч доз вакцини для профілактики кору, краснухи та паротиту. Це дає змогу щепити всіх дітей згідно з календарем. А також без вікових обмежень вакцинувати дорослих – в першу чергу тих, хто має низький титр антитіл до кору (якщо вакцинальний статус не відомий, варто зробити такий аналіз). Обов’язково показана вакцинація людям із низьким імунітетом до кору, якщо вони знаходяться у групах професійного ризику (вчителі, медики, працівники силових структур, студенти), або були в контакті з хворими (необхідно щепитися впродовж перших 72 годин).

 

%d блогерам подобається це: